Wednesday, January 18, 2017

Hadithe mbi sadakane

Profeti Muhamed a.s. ka thene:

"Isteinu ala rizki bisadekati." Dmth: "Kerkoni miresin e Allahut duke dhene sadaka."

Ndersa ne nje thenje tjeter thote:

"Isten zilur rizka bis sadekati." dmth: "Lutuni per rrisk duke dhene sadaka."


Profeti Muhammed a.s. ka thene:

"Çdo mysliman qe mbjell ndonje peme apo bime, dhe prej saj ha ndonje shpeze apo njeri, ajo do te jete per ate sadaka." (Muslimi)


Ne punim...


Pergatiti
Gezim Kopani

Contact Form

Name

Email *

Message *

Kontakt: gezimi_01@hotmail.com